V nemocniciach prevláda zelená farba,  typická farba pre hasičov je červená. Keď stretnete v práci kolegyňu v krásnom žltom svetri, podvedome sa usmejete. Nie je to náhoda. Farby v nás naozaj vzbudzujú určité pocity. Skúšali ste niekedy aplikovať teóriu vnímania farieb aj na kvety? Darovali ste niekedy naschvál červenú ružu v snahe podporiť priateľa pri dôležitom životnom rozhodovaní? Prečo červená ruža? Aj obyčajný kvet dokáže povedať niekedy viac ako slová.

Feng Shui v záhrade priraďuje každú farbu  k jednému z 5 prvkom. K vode priradzuje Feng Shui modrú a červenú farbu. Zelenej patrí drevo, s ohňom sa typicky viaže červená. Takzvané vyrovnávacie farby ako oranžová, žltá a hnedá podľa Feng Shui symbolizujú zem. Biela, šedá a všetky kovové odtiene sa priraďujú ku kovu. Feng Shui hovorí, že na jednotlivé farby reagujeme podľa toho, ako na nás oni samotné pôsobia.

Červená kvety nestelesňujú len šťastie a lásku, ale posilňujú aj sebavedomie a podporujú aktivitu.

Žlté kvety vyžarujú spokojnosť, veselosť a životný optimizmus. Žltá v kancelárii napríklad zaháňa nechuť pracovať.

Biela podporuje tvorivosť a je synonymom začiatku.

Za modrým kvetom sa skrýva túžba, oddanosť a zodpovednosť. Darovaním modrého kvetu môžete niekoho naozaj duševne veľmi podporiť.

Zelená stelesňuje naplnenie, nový začiatok a potešenie. Vyjadruje ale aj mier a nádej.

Feng Shui má dôležité miesto aj v usporiadaní záhrady. Či už v zmysle farebného usporiadania na báze farieb alebo usporiadania druhov rastlín, kríkov a stromov ako takých. A záhrada začne šepkať vlastným lahodným hlasom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *