Teploty stúpajú a sneh sa pomaly roztápa aj v podhorských oblastiach. Na väčšine územia našej krajiny už cítiť jar, z čoho sa už určite tešíte. Konečne budete môcť tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu a užívať si viac slnečných lúčov ako počas zimy.

Ak ale bývate na dome, vytvorte si na vašej záhrade oddychový priestor, v ktorom si budete môcť vychutnať čítanie knihy, pozorovanie prírody, ale aj pitie kávy s kamarátmi.

Nezabúdajte na kvalitné tienenie

Slnečné lúče si spočiatku budete užívať, no s príchodom prvých letných dní sa budete snažiť schovávať pred priamym slnkom. Aby ste si však mohli aj naďalej užívať príjemne chvíle na záhrade, nesmiete zabúdať na kvalitné tienenie. Tým, že budete tráviť viac času v exteriéri, potrebujete byť chránení pred priamym slnkom.

Kvalitné tienenie vám dokážu poskytnúť štýlové pergoly. Vďaka nim si vytvoríte na vlastnej záhrade exteriérovú obývačku, ktorá bude perfektne ladiť k architektúre vášho domu.

Na výber máte z dvoch typov pergol: z hliníkových a drevených. Každá z nich má svoje kvality a dokáže odolávať poveternostným podmienkam, ale aj mrazom.

Dobrý nábytok

Pod krytým prístreškom si vieme predstaviť klasický drevený nábytok, ale čo ak nemáte krytú terasu a oddychový priestor máte nekrytý? Vtedy musíte uvažovať nad iným nábytkom.

Odporúčame vám vyberať buď ratanový nábytok, alebo nábytok z umelého ratanu. Trendy je teraz aj paletový nábytok. Ten však nedokáže odolávať vysokej vlhkosti príliš dlho.

Oceniť oceníte aj nábytok z kvalitného hliníku. Pri tomto nábytku však nesmiete zabúdať na pohodlné mäkké podsedáky.

Ak máte na záhrade aj kvalitné slnečné plachty, pod nimi by vám nemali chýbať kvalitné záhradné lehátka odolné voči poveternostným vplyvom a s kvalitnou konštrukciou.

Ak máte na záhrade jazierko a drevený mostík, dajte si k jazierku aj drevenú lavičku. Tú si dokážete vyrobiť aj sami. Stačí mať kvalitné drevo a nájsť si video návod na internete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *