Ak sa povie, že dom, byt, chatku, či inú stavbu treba liečiť, v odbornej praxi to znamená, že stavbu treba sanovať. Tak ako je treba zveriť liečbu chorého do rúk lekára, tak isto treba aj „chorú“ stavbu zveriť do rúk odborníkov. Pred samotným procesom sanácie je potrebné stavbu dokonale poznať. Je treba zistiť, aké sú príčiny vlhnutia stavby, a aké faktory na stavbu vplývajú. Sanovať stavbu bez odborného posudku a znalostí je veľkou chybou. Celý problém je potrebné zveriť do rúk odborníkov. S týmto problémom sa stretávame najmä pri starších stavbách, ale často sa stane, že sanovať treba aj novú budovu, najčastejšie sa využíva metóda tlakovej injektáže muriva.

Odborníci spravia celkový prieskum daného objektu, stavby. Na základe prieskumu následne určia konkrétne príčiny vzniku vlhkosti. Po určení príčin nasleduje stanovenie konkrétneho druhu sanácie. Len málokedy sa stáva, že dôvod vlhnutia stavby je len jeden, ale býva to zväčša celý rad príčin, a preto sa často pristupuje ku kombinácií rôznych druhov sanácie.

Napríklad sa spraví sanácia muriva. Majiteľ stavby však sám nedokáže bez príslušného vzdelania a presného poznania problému určiť, ako správne stavbu ďalej opravovať. Vtedy prichádza na rad odborná firma, ktorá sanáciu stavby zrealizuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *