Kúpaliská bývajú cez letné prázdniny preplnené a tak viaceré rodiny uvažujú o zaobstaraní si vlastného bazéna. Niektorí uprednostnia menšie nafukovacie bazény, niektorí zase bazény zapustené do zeme. Aby ste si však počas leta mohli vychutnávať príjemné chvíle pri bazéne, je potrebné si skrášliť okolie bazéna na záhrade.

Vymeňte dlažbu za modernejšiu a bezpečnejšiu

Okolie bazéna by mala lemovať dobrá a hlavne bezpečná dlažba. Častokrát sa však bazén rozhodneme umiestniť na miesto, kde takáto dlažba chýba.

Ak nemáte okolo bazéna dlažbu, skôr, ako tento rok opäť vytiahnete bazén, spevnite si pôdu na mieste, kde ste mali minulý rok bazén a položte tam kvalitnú dlažbu.

Dlažba okolo bazéna by mala byť pevná, protišmyková, mala by sa ľahko udržiavať a mala by byť aj nárazuvzdorná. Všetky tieto kvality spĺňa moderná dlažba okolo bazéna z kvalitného prírodného kameňa nazývaného travertín. Výhodou travertínovej dlažby okolo bazéna je aj to, že pri vysokých teplotách sa nerozpáli, vďaka čomu budete môcť po nej chodiť aj bosí a nepopálite sa.

Popálené chodidlá, modriny a zlomeniny sa vám pri tak kvalitnej dlažbe, akou je travertínová, budú vyhýbať. Na dlažbe rozhodne nešetrite a vyberte si takú, ktorá je nielen moderná, ale aj bezpečná.

Bazénové lemy z travertínu pre zapustené bazény

Ak sa vám nadzemné bazény príliš nepáčia a uvažujete o zapustených bazénoch, potom vám odporúčame investovať okrem kvalitnej travertínovej dlažby okolo bazéna aj do kvalitnejšieho bazénového lemu. Aby vám farebne a materiálovo ladil k dlažbe, vyberte si rovnaké prevedenie bazénového lemu, aké má vaša dlažba okolo bazéna.

Firmy, ktoré majú v ponuke dlažby okolo bazéna, vám dokážu vyrobiť kvalitný bazénový lem z prírodného kameňa v rovnakom farebnom prevedení aké má dlažba.

Ak si chcete skrášliť okolie bazéna, investujte predovšetkým do kvalitnej dlažby a ak sa predsa len rozhodnete pre zapustený bazén, myslite aj na správny výber bazénového lemu. Kvalitný travertín vás ale nesklame.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *