Vo vlastnom býva až 90 % Slovákov, vďaka čom patríme medzi špičku Európe. Avšak to neznamená, že sme so svojím bývaním spokojní. Necítite potrebu to zmeniť?

Vlastné bývanie obvykle meníme kvôli tomu, že nám nevyhovuje svojou veľkosťou alebo dispozíciou. Meníme menšie byty za väčšie, ale niekedy aj naopak, hlavne v pokročilejšom veku. Niekedy nášmu bývaniu chýba niečo, čo pokladáme za podstatné. Napríklad záhrada. Riešením je predať byt a kúpiť si rodinný dom zo záhradkou. Alebo sa poohliadnuť po záhradu v okolí na predaj, či si kúpiť rekreačný objekt so záhradkou. Niekomu zas chýba garáž. Riešením sú garáže na predaj v okolí, alebo sa presťahovať do nového developerského bytového komplexu, kde sú obvykle k dispozícii aj podzemné garáže.

Z mesta do mesta

Ale aj z dediny do mesta, či z mesta do dediny. Niekedy sa proste potrebujeme presťahovať. Za prácou, za lepšími školami pre deti, za čerstvejším vzduchom, či niekam, kde budeme mať doslova za humnami lyžiarsku zjazdovku. Obecne sa sťahujeme neradi, ale z času na čas robíme radikálne kroky aj v tejto oblasti. Nehnuteľnosti na predaj nenájdete len u jednotlivých realitných kancelárií, ale aj na Inzercia.sk. Vybrať si tu môžete byty, domy i pozemky, objekty a ďalšie priestory, napríklad kancelárske. Dôležité je predovšetkým prehľadné členenie podľa regiónu. Ľahko si vyberiete veľkosť bytu, ale aj typ domu. Napríklad chaty, chalupy a vidiecke domy sú v špeciálnej kategórii. Nie je tak nič jednoduchšie, než sa pozrieť napríklad na garzónky v Bratislave, či už na predaj, alebo k prenájmu.

Tipy na gazónky v Bratislave

Aké bratislavské garzónky sa aktuálne ponúkajú na Inzercia.sk? Nájdete tu tie k predaji aj k prenájmu. Obvykle majú do 30 m2. Niekedy však len 15 m2. Veľkú gazónku si môžete kúpiť na Račianskej ul. v Rači, alebo si ju prenajmúť na námestí Hraničiarov v Petržalke. A čo je výhodnejšie? Kúpa či prenájom? Samozrejme záleží predovšetkým na vašej finančnej situácii a taktiež na tom, na ako dlho túto nehnuteľnosť budete potrebovať. Garzónky bývajú často prvým samostatným bývaním, ale aj riešením, keď dochádzame na týždňovky za prácou a potrebujeme tu aj bývať. Pravdou je, že kúpa je investícia, prenájom sú len vynaložené peniaze bez návratnosti. Takže ak na to aktuálne máte, kupujte.

Nábytok z bazáru pomôže so zariaďovaním

Sťahujete sa do nového a chýba vám nábytok? Vo chvíli, keď kúpite nehnuteľnosť, už vám veľmi často prostriedky naviac nezostávajú. Je treba šetriť. Preto je optimálnym riešením opäť vyskúšať bazár – tentokrát ten s nábytkom. Mnoho ľudí predáva veľmi zachované kúsky nábytku. Alebo dokonca štýlové perly – rôzne vintage kúsky, ktoré sa opäť vrátili do módy. Tak ako sú, alebo potrebujú náš malý zásah, aby vypadali hypermoderne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *