Nejeden mladý pár po niekoľkých mesiacoch vzájomného poznávania sa zatúži skúsiť spoločné bývanie. Veď túžba osamostatniť a vymaniť sa zo starostlivosti rodičov, drieme takmer v každom mladom človeku. Keď ste na to dvaja, potom je rozhodnutie odísť z rodinného krbu oveľa jednoduchšie.

Kam sa nasťahovať, keď žiadne veľké finančné prostriedky nemáte? Ak navyše ešte študujete, potom o hypotéke nemôžete ani uvažovať. Vlastné bývanie je zatiaľ pre Vás nedosiahnuteľné. Musíte si pozrieť niečo z ponuky „byty k pronájmu“. Verte, že je z čoho vyberať. Veľa ľudí v čase kríze investovalo peniaze do kúpi nehnuteľností pre svoje deti či vnukov a zatiaľ tieto byty súrne nepotrebuje. Ponúka teda tieto byty na prenájom prostredníctvom realitných kancelárii či vlastnej inzercie.

Ak nebudete trvať na byte v centre mesta a nevadí Vám dochádzanie do práce či školy, potom môžete vyberať z menej atraktívnych lokalít, kde sú ceny prenájmov oveľa priaznivejšie. „Byty k pronájmu“ na perifériách miest sú dobré riešenie pre študentov, mladé páry aj mladomanželov. Akonáhle sa Vaša finančná situácie zlepší, môže začať uvažovať o vlastnom bývaní. Neskôr budete s láskou spomínať na Vaše prvé spoločné bývanie, aj keď v prenajatom byte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *