Záujem o staré nehnuteľnosti prekvapujúco rastie. Veľký vplyv má na tom práve nízka cena takýchto nehnuteľností a možnosť prerobiť si nehnuteľnosť podľa svojich predstáv.

Ak ste si kúpili starý byt a v blízkej dobe plánujete rekonštrukciu, čo by ste mali rekonštruovať ako prvé?

Výmena umakartu

Ak ste si kúpili starý byt, s najväčšou pravdepodobnosťou tam ešte nemáte murované jadro. Hovorí sa, že výmena umakartu za murované patrí k najväčším investíciám. Odporúča sa robiť to ako prvé, pretože práve výmena umakartu vám znečistí celý byt. Búranie, vŕtanie a murovanie murovaného jadra by vám mohlo znehodnotiť nové vybavenia, vrátane podlahy.

Podlahy

Vždy sa hovorí, že treba začať od podlahy a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Ak plánujete kompletnú rekonštrukciu, začnite od podlahy. Ak máte v byte staré parkety, skúste si ich dať vyčistiť a obrúsiť. Parkety sú veľmi obľúbená podlahová krytina a retro sa opäť vracia.

Predtým, ako sa pustíte do výmeny podlahy, je dôležité spraviť si prieskum medzi predajňami, ktoré predávajú kvalitné podlahy. Môže sa stať, že sa vám budú páčiť moderné podlahy v Bratislave. Nemusíte sa však báť, takéto firmy majú zabezpečený aj dovoz podlahovej krytiny až k vám domov.

Akú podlahovú krytinu si vybrať?

V prvom rade je dôležité zosúladiť farbené prevedenie podlahovej krytiny. Dôležité je zabezpečiť rovnaký smer pokladania jednotlivých častí podlahy. Takto sa vám podarí opticky zväčšiť domácnosť.

Zo všetkých podlahových krytín odporúčame laminátovú podlahu. Patrí k cenovo prístupným podlahovým krytinám, nie je náročná na údržbu a je vhodná aj na šetrné podlahové vykurovanie. Návod, ako pokladať laminátovú podlahu, dostanete priamo od predajcu, kde ste sa rozhodli kúpiť laminátovú podlahu.

Okrem výmeny umakartu a podlahovej krytiny si dajte vymeniť okná. Tie však meňte ideálne v lete, kedy vám počasie nebude spôsobovať také komplikácie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *