Napriek tomu, že hypotéku už dnes nedostane hocikto, záujem o nové nehnuteľnosti stále rastie. Keďže výhody, ktoré mali najmä mladí ľudia do 35 rokov už dnes nie sú také výhodné, viacerí sú nútení zaobstarať si podnájmom. Najväčší záujem o nové nehnuteľnosti je v Bratislave. Ako je to ale s bývaním v Bratislave?

Predražené podnájmy

Keďže je akútny nedostatok nových bytov, viaceré osoby v Bratislave sú nútené hľadať bývanie v satelitoch Bratislavy. Najväčším problémom Bratislavy sú predražené podnájmy. Keďže v Bratislave je najväčší výber pracovných miest, ak chcú ľudia žijúci v okolí Bratislavy pracovať, musia si nájsť podnájom. Väčšina týchto bytov sa nachádza v panelákoch, ktoré spravujú tie najlepšie správcovské spoločnosti, ktoré zabezpečujú správu bytov v Bratislave.

Čím bližšie k centru, tým drahšie

Aj keď Bratislava nemá také historické centrum ako napríklad Praha, čím bližšie k centru hľadáte ubytovanie, tým drahšie bude. Je všeobecne známe, že práve Bratislava má veľmi predražené bývanie. Nie je to ani tak kvôli tomu, že je to hlavné mesto. Je to hlavne kvôli nedostatku nových nehnuteľností a kvôli väčšiemu výberu pracovných pozícií v rámci kraja a celej republiky.

V Bratislave však máte všetko po ruke. Aj správcovských spoločností, ktoré zabezpečujú správu budov, je viac. Niektoré paneláky sú nové, moderné, niektoré zase staršie a málo udržiavané.

Pri výbere nehnuteľnosti vás ale ovplyvní cena. Niekedy sa oplatí investovať do na prvý pohľad nelákavej nehnuteľnosti ako do novej modernej.

Ak chcete bývať v Bratislave a ste slobodní (nemáte deti), začnite hľadaním bytu, ktorý budete zdieľať s viacerými osobami. Budete mať síce menej súkromia ako keby ste mali byt sami, ale ušetríte, a to je v tomto prípade asi najdôležitejšie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *