O tom, že sa v dnešnej dobe zariadenia k počítaču vyrábajú bezdrôtové, ste už asi počuli. Vŕtalo vám ale niekedy hlavou, na čo sú vlastne dobré? Možno budete veľmi prekvapení, ale výhoda absencia káblov je hneď nejedna a rôznych využití možno nájsť nespočetné množstvo.

Klávesnica k stolnému počítaču

Keď sa povie slovo „klávesnica“ vybaví sa vám logicky hneď na prvom mieste stolný počítač. Ide totiž o zariadenie, u ktorého používame klávesnicu najčastejšie. Klávesnica s káblom sa pripája najčastejšie portom PS2, alebo USB. To je pochopiteľne niečo, čo u klávesnice bezdrôtovej nemusíte riešiť. Spravidla stačí USB port.

Do toho vsuniete súčasť, ktorá prijíma pokyny na diaľku prostredníctvom bezdrôtového pripojenia. Nielen, že nemusíte hľadať správny port, ale za počítačom sa vám ani nebude motať ďalší kábel a tvoriť nekonečný uzol spoločne so stovkou ďalších, ako to tak u počítačov býva. Klávesnica má dosah až niekoľko metrov.

Je to prekvapivé, ale je to tak, niekedy sa jedná až o vzdialenosť okolo dvadsať metrov, čo už je poriadny kúsok.

Čo je na tom ale tak výhodné?

Výhodou je to, že si s klávesnicou môžete úplne pokojne vliezť napríklad do vyhriatej postele, alebo kamkoľvek inam. Ak navyše budete mať aj bezdrôtovú myš, môžete s absolútnym pohodlím ovládať počítač odkiaľkoľvek.

Ďalšia skvelá vec, ktorú absencia kábla umožňuje je to, že poloha klávesnica je absolútne flexibilná. Ak sedíte pri počítači a potrebujete si ju niekam posunúť, nie je to absolútne vôbec žiadny problém. Kábel by vás ďalej nepustil, ale bez neho môžete s klávesnicou pohybovať ľubovoľne akokoľvek a kdekoľvek.

Ak napríklad radi píšete s klávesnicou na kolenách, je pre vás tá bezdrôtová ideálnou voľbou. Polohovateľnosť je tiež skvelou vlastnosťou, ak ste vášnivými hráčmi počítačových hier. V dnešnej dobe zoženiete aj herné bezdrôtové klávesnice, ktoré môžu zlepšiť váš herný zážitok.

Klávesnica k televízii

K televízii? Áno! Pochopiteľne nie k starej CRT obrazovke, ale k moderným televízorom, takzvaným smart TV. Tie majú už v dnešnej dobe spravidla pripojenie k internetu a taká klávesnica sa k nim naozaj hodí.

Pýtate sa prečo?

Je to jednoduché. Na smart TV je možné väčšinou písať pomocou virtuálnej klávesnice, po ktorej sa pohybujete pomocou šípok na diaľkovom ovládači, kto z vás to ale už niekedy skúsil vie, že takéto písanie je veľmi zdĺhavé, nepraktické a dalo by sa povedať, že až nadmieru otravné a užívateľsky nepríjemné.

Tomu sa s bezdrôtovou klávesnicou krásne a veľmi jednoducho vyhnete. Pochopiteľne je možné pripojiť aj klasickú klávesnicu s káblom. Tu je ale nevýhodou jej malý dosah. Kto z nás by sa chcel dvíhať z gauča k televízii po každom videu?

Vďaka bezdrôtovému pripojeniu to nie je nutné a klávesnica tak môže nahradiť, alebo byť aspoň skvelým doplnkom pre váš diaľkový ovládač.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *