Z času na čas potrebujete váš interiér ozdobiť čímsi krásnym a klasickým a možno aj nevšedným. Záclony a tapety sa radia k doplnkom, ktoré nie sú také drahé a navyše vedia zútulniť veľmi pekne priestor, v ktorom žijete. Poďme sa spolu pozrieť na ich využitie.

Doplnky, ktoré sú stále IN – záclony

Ak zastávate názor, že niekedy je menej viac, je potrebné, aby ste sa toho držali aj pri výbere záclon. Predovšetkým záclony sa radia k doplnkom, ktoré nie sú také drahé ako iné doplnky, skrášľujú priestor a nepôsobia rušivo. Metrový textil dnes ponúka veľké množstvo materiálov, z ktorých sú záclony vyrábané.

Rôzne dĺžky, spôsoby uchytenia, prevedenia, motívy a farby sa dnes sami ponúkajú. Rozhodne si určte koľko chcete do nich investovať a do akých miestností ich chcete zavesiť. So správnymi parametrami môžete pracovníčke metrového textilu zadať vaše požiadavky a ona vám poradí, čo by sa najviac hodilo. No ak si dokážete materiál, farbu a motív vybrať sami, stačí určiť rozmery a šikovné krajčírky vám ich vyrobia na mieru.

Tapety na stenu – výrazný doplnok nosných stien

Pri tomto type doplnku je potrebné dbať na presnosť, estetickosť a výber vhodného motívu. Tapety na stenu sa predovšetkým hodia do veľkých priestorov, kde vás nebude rušiť vybraný vzor tapety. Dnešný trh ponúka naozaj široké spektrum možností, ktoré zahŕňajú rôzne motívy, farby, textúry,  spôsoby aplikácie, jednoduchú výmenu.

Aplikáciu tapety zvládne každý z vás. Jednoducho si zadovážte čo najjednoduchší spôsob uchytenia tapety na stenu (nalepovacia tapeta) a môžete začať. Pred aplikáciou tapety na stenu je potrebné zvoliť si nosnú stenu a jemne ju očistiť od nečistôt. Kúpenú tapetu jemne rozložte, opatrne z nej snímte ochrannú fóliu a v smere gravitácie postupne nalepujte tapetu na stenu. Je lepšie, keď vám s aplikáciou pomôže skúsený odborník príp. priateľ, ktorý vám bude asistovať pri nalepovaní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *