V súčasnej dobe je problém nájsť spoľahlivého predajcu sedacích súprav. Viacero zákazníkov sa po pár mesiacoch používania sedacej súpravy sťažovalo na viaceré nedostatky. Buď sa znehodnotila konštrukcia sedacej súpravy, alebo sa znehodnotil poťahový materiál.

Ako si teda z ponuky sedačiek vybrať kvalitnú sedačku?

Vyberte si dobrú poťahovú látku

V prvom rade si všímajte kvalitu poťahových látok na sedačkách, ktoré ste si vybrali a páčia sa vám. Je potrebné si zistiť oteruvzdornosť poťahových látok, ktorá sa dá zistiť pomocou metódy Martindale. Vyjadruje sa v otáčkach a čím sú vyššie otáčky, tým odolnejší je daný poťahový materiál.

Zo všetkých poťahových materiálov sa odporúča predovšetkým koža. Tá nie je náročná na udržiavanie, stačí ju len pravidelne voskovať, impregnovať a koža vydrží. Niekomu však koža nevyhovuje a práve preto sa skôr obzerá po iných poťahových látkach. Ak by sme vám mohli odporučiť, zameriavajte sa predovšetkým na žinilku, mikroplyš a mikrovlákno. Sú to lacné, ale aj pomerne kvalitné poťahové látky. Ak sa rozhodnete dať si vyrobiť peknú sedaciu súpravu na mieru, vyberte si niektorú z týchto poťahových látok.

Správna veľkosť

Ak už budete mať vybratú poťahovú látku, teraz prichádza na rad výber typu sedacej súpravy. Výber prispôsobujte rozmeru obývačky, ale aj rozmerom priestoru, do ktorého plánujete umiestniť novú sedačku. Ak chcete ušetriť priestor a nedisponujete veľkou obývačkou, oceníte moderné rohové sedačky. Poskytnú dostatok miesta na sedenie a zároveň vám nezaberú veľa miesta.

Ak ale disponujete veľkou obývačkou, pokojne si môžete dovoliť aj väčšie účkové sedačky.

Ak si chcete z ponuky sedačiek vybrať kvalitnú, všímajte si kvality poťahových látok, kvalitu konštrukcie sedačky, ale aj to, či sa dá sedačka rozdeliť na viac častí a či s týmito časťami dokážete prejsť cez vchodové dvere, resp. interiérové dvere do obývačky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *