Obraz patrí k najdôležitejším dekoráciám v miestnosti. Ich výber si však nechávame na poslednú chvíľu. Tak by to však malo byť.

Ak sa vám ale obrazy, ktoré máte doma, nepáčia a plánujete ich vymeniť za modernejšie, poradíme vám, na čo sa pri výbere moderných obrazov sústrediť.

Podľa motívu

Ak potrebujete nové obrazy, ktoré budú moderné a budú sa hodiť do konkrétnych miestností, vyberajte si ich podľa vyobrazeného motívu. Motívy musia byť vhodné do konkrétnych miestností. Napríklad ak chcete obrazy do kuchyne, vyberajte si nasledujúce motívy: potraviny, kávové zrná, bylinky v kvetináči, sušené bylinky, kytice. V obývačke oceníte skôr tieto motívy – abstraktné vzory, pop-art obrazy, ale hlavne prírodné motívy, ako lúky, lesy.

Veľkosť obrazu

Okrem motívu sa sústreďujte na výber správnej veľkosti obrazu. Malé obrazy kupujte predovšetkým do predsiení, kuchyne a jedálne. Všeobecne platí, že do menších miestností sa odporúča kupovať menšie obrazy a do väčších zase väčšie.

V obývačke si môžete dovoliť aj viacdielne obrazy, ktoré napriek tomu, že sa skladajú z viac častí, tvoria jeden obraz.

Keď sa vám zapáči nejaký obraz, či už na internete, alebo v predajni s modernými obrazmi, zistite si veľkosť obrazu. Ak chcete mať najkrajšie obrazy, výber prispôsobujte motívom a hlavne veľkosti.

Zapáčiť sa vám môžu aj obrazy na plátne, ktoré sú pomerne obľúbené. Takýto obraz si môžete dať vyrobiť z vlastných fotografií. Dáte si vytvoriť parádnu fotomozaiku – spomienkový obraz.

Podľa farby

Aby sa vám nové obrazy hodili k ostatným dekoráciám v miestnosti, pri výbere obrazov zohľadňujte aj použité farby. Ak máte miestnosť ladenú dozelena, na novom obraze musí dominovať táto farba.

Viaceré e-shopy ponúkajú možnosť vyhľadať si nové obrazy na základe dominantnej farby. Odporúčame vám takéto obchody uprednostňovať, nakoľko strávite výrazne menej času hľadaním nových obrazov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *