Plánujete výmenu nového nábytku, resp. zariaďujete si nové bývanie? Ak áno, pravdepodobne vás v blízke dobe bude čakať kúpa nového nábytku. Nábytkárstiev je na Slovensku viac než dosť, preto je pochopiteľné, že si neviete vybrať dobrý nábytok.

Ak si chcete vybrať dobrý nábytok, ktorý vám bude slúžiť, poradíme vám, čo si pri vyberaní nového nábytku všímať.

Rozmery miestnosti a nábytku

Ak si chcete vybrať dobrý nábytok, je dôležité vedieť rozmery miestnosti, kde plánujete nový nábytok umiestniť. Pri vstupe do predajne alebo na eshop musíte vedieť, aký maximálny možný rozmer nábytku si môžete dovoliť kúpiť. Keby si nezistíte tieto rozmery, objednáte si nový nábytok, ktorý vám nebude pasovať do interiéru.

Pri výbere nového nábytku musíte mať ujasnené, ako bude rozmiestnený nábytok v miestnosti. Uľahčí vám to výber a vyberiete si taký nábytok, ktorého kúpu nebudete ľutovať.

Aký materiál uprednostniť?

V ponuke nábytku nájdete hlavne drevený nábytok a nábytok z drevotriesky. Kvalitný masívny nábytok patrí ku kvalitnejším, avšak drahším nábytkom. Odporúčame vám preto skôr nábytok z drevotriesky, poprípade lacnejší drevený nábytok.

Farebné prevedenie nábytku

Ak už budete mať vybraté rozmery nábytku a materiálové prevedenie, ujasnite si, aké farebné prevedenie si kúpite do konkrétnych miestností. Ak nemeníte úplne celý nábytok v miestnosti, prispôsobujte farebné prevedenie zostávajúcemu nábytku, aby ste v miestnosti nemali nábytok v rôznych farbách. Ak napríklad hľadáte novú šatníkovú skriňu do spálne, farebné prevedenie novej šatníkovej skrine prispôsobujte farebnému prevedeniu postele.

Dúfame, že vám tieto rady pomôžu vybrať dobrý nábytok, ktorý vám poslúži dlhé roky. Nezabúdajte ale, že nábytok je potrebné objednávať aspoň mesiac vopred, aby vám ho doviezli v požadovanom termíne, kedy ho budete potrebovať.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *