Luxus kúpeľne na dovolenke v nádhernom hotelovom komplexne si už nemusíte užívať iba počas voľna v práci. Rovnaký pocit a krásu je možné v kúpeľni mať aj doma, a to s pomocou niektorých jednoduchých, časovo aj finančne nenáročných trikov.

Ak už dlhšiu dobu zvažujete renováciu kúpeľne a aktuálne obdobie vám príde na tento účel vhodné, no nemáte dosť času, peňazí ani inšpirácie, máme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ktoré môžete vyskúšať.

Obložte steny kúpeľne od podlahy po strop

Asi najväčšiu položku v rozpočte bude vo vašom rozpočte pri renovácii alebo zariaďovaní novej kúpeľne vždy predstavovať obklad. Ide o základ, bez ktorého sa v tomto priestore nezaobídete.  Na druhú stranu vám správne zvolený štýlový obklad do modernej kúpeľne bude robiť radosť desiatky rokov.

Nie je nič krajšie ako krásne dlaždice, ktoré dodajú textúre a zaujímavosti opulentnej kúpeľni. Na dosiahnutie skutočne úžasného efektu môžete použiť ako dlažbu, tak aj obklady, vyberte si lesklé povrchy stien, aby odrážali svetlo, a protišmykový matný povrch podlahy pre kontrast.

Zvážte vzhľad mramoru pri obkladaní stien vašej kúpeľne. Nádherné talianske dlaždice z uznávaného kúpeľňového štúdia TARCHI môžu vytvoriť ohromujúci, jednoduchý vzhľad a zároveň pridať nádych luxusu do vašej kúpeľne.

Vylepšite si osvetlenie

Aby nielen obklad, ale aj ostatné doplnky kúpeľne správne vynikli, potrebujete k nim adekvátne osvetlenie. Viaceré a asi najmä bytové kúpeľne navyše nemajú žiadny zdroj prirodzeného denného svetla, preto je to umelé obzvlášť dôležité.

Chýbať by nemalo najmä v oblasti nad umývadlom a zrkadlom, pretože uľahčuje vašu hygienu. Osvetlenie v oblasti sprchového kúta alebo vane by malo byť vysoko odolné voči vode a vlhkosti. Ideálne je v dnešných časoch myslieť aj na energetickú triedu osvetlenia, úsporné LED moduly sú preto ideálne riešenie. Okrem znížených nákladov sa postarajú aj o dokonalé osvetlenie priestoru kúpeľne bez zbytočného prehrievania.

Vylepšite svoju sprchovú hlavicu

Ak je sprchový kút alebo vaňa v poriadku, nemusíte všetko vytrhávať, aby ste tejto časti dodali nádych luxusu. Stačí inštalovať kvalitnú sprchovú hlavicu s efektom dažďa, pri ktorej nepotrebujete  na jej využívanie žiadnu obsluhu. Sú dostupné v každom type povrchovej úpravy od chrómu po matnú čiernu, takže sa hodia do každej kúpeľne.

Tak to vyskúšajte a uvidíte, že pozitívna zmena bez straty času a peňazí vám spríjemní pobyt aj v tejto miestnosti.

Zdroj obrázka: ImageFlow/Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *