Záhrada je miestom odpočinku, relaxu a tomu by sme mali prispôsobiť aj výber záhradného nábytku.Ten by mal byť prispôsobený vonkajším podmienkam, aby sme ho nemuseli neustále vymieňať za nový.

Aby sme si mohli príjemné počasie užiť aj my, je dôležité, aby sme si vybrali správnu, no najmä kvalitnú zostavu, ktorá bude našej záhrade presne šitá na mieru. V dnešnej dobe máme kvalitné zostavy, ktoré sú vyrobené z odolného materiálu, preto si môžeme vybrať taký, ktorý najviac odrazí naše predstavy.

Základným kritériom by mal byť účel a umiestnenie nábytku. Do nezastrešených priestorov, bez možností ukryť nábytok pred nepriaznivým počasím, by sme mali vybrať nábytok, ktorý je vyrobený z odolných materiálov. Veľmi obľúbený a populárny materiál, ako plast, sa postupne vytráca z našich záhrad. To aj napriek tomu, že je veľmi ľahký a dobre skladovateľný. Jeho nižšia cena sa však prejavuje v jeho prevedení, často krát pôsobí príliš lacno a kazí celkový honosný vzhľad záhrady. Vhodnou náhradou je drevo a kov.

Vyššiu odolnosť môžeme vidieť pri exotických drevinách, pretože obsahujú viac silíc. Veľkou špičkou je záhradný nábytok z  teakového dreva. Vyššia cena tohto dreva spočíva najmä v dôsledku jeho vysokej odolnosti, nízkymi nárokmi na údržbu a jeho nezameniteľným a jedinečným vzhľadom.

Dnes je veľmi populárny aj kov a to najmä v jeho kombinácii so sklom. Dôležitosť spočíva aj na jeho povrchovej úprave, odolný náter dokáže jeho životnosť predĺžiť o niekoľko rokov. V prípade zastrešenej terasy môžeme zvoliť lacnejší nábytok v podobe klasického dreva. Môžeme si dopriať prirodzený vzhľad, ktorý nám samotné drevo ponúka a taktiež oceníme jeho povrch, ktorý je príjemný na dotyk. Obľúbené drevené materiály, ktoré sa používajú pri výrobe nábytku sú najmä dobre známe dreviny : buk, dub, borovica, či smrek. Borovicový nábytok, alebo hociktorý iný masív je známy svojou dlhou životnosťou a tiež je obľúbený koli vlastvnostiam ako je vôňa, alebo farba. Vybrať by sme si však mali taký nábytok, ktorý má vysoko kvalitnú povrchovú úpravu, ktorá odolá aj slanej vode. Ak máme na záhrade bazén, môžeme si k nim zakúpiť rýchloschnúce poťahy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *