Horúce letné dni sa blížia a nastáva čas premýšľania nad kúpou bazénu. V tomto článku by som vás chcel upozorniť, na čo všetko by ste mali brať ohľad pri kúpe bazénu a hlavne čo všetko by ste si k objednávke mali pribaliť. Pred výberom je nutné zvážiť ako často sa bude bazén využívať, koľkými osobami resp. koľko času môžete(chcete) venovať čisteniu a údržbe bazénu. Od týchto vecí sa odvíja výber veľkosti bazéna a hlavne výber vhodnej filtrácie. Na trhu máte aktuálne k dispozícii bazény bez filtrácie, bazény s kartušovou alebo pieskovou filtráciou.

Rozdiel medzi pieskovou a kartušovou filtráciou je v samotnom mechanizme čistenia a hlavne vo výkone a precíznosti čistenia. Piesková filtrácia používa na zachytenie nečistôt kremičitý piesok a zachytí väčšinu nečistôt. Čerpadlá v pieskovej filtrácii majú spravidla väčší výkon a preto je k nim možné pripojiť napr. solárny ohrev, čím zvyšujete komfort kúpania a šetríte elektrickú energiu. Kvalitná piesková filtrácia vám pomáha aj udržať správnu hodnotu pH vo vode čím sa znižuje spotreba bazénovej chémie. Kartušová filtrácia používa na filtrovanie tzv. kartušovú filtračnú vložku (valec vrstveného papiera). Pri tomto type filtra je potrebné venovať viac pozornosti práve filtračnej vložke, ktorú treba spravidla častejšie čistiť a vymieňať. Samozrejme nie je nutné robiť hneď paniku. S kartušovou filtráciou si takisto pohodlne vystačíte hlavne pri menších nadzemných bazénoch, snažím sa len uviesť hlavné rozdiely.

Okrem filtrácie je potrebné brať do úvahy umiestnenie bazéna. Ak nemáte vhodne upravené miesto na bazén je nutné použiť špeciálne bazénové podložky. Nejde o žiadnu veľku investíciu ale rozhodne ju oceníte. Ak sa v okolí bazénu nachádzajú nejaké stromy alebo kríky, oceníte aj krycie plachty alebo solárne plachty, ktoré zároveň aj ohrievajú vodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *