Záhrada je miestom, kde relaxujeme a odpočívame po pracovnom dni. Záhrada je tiež miestom kde sa stretávajú ľudia s rodinou a priateľmi. V záhrade môžeme raňajkovať, obedovať, večerať , v záhrade môžeme žiť. K tomu, aby pobyt na záhrade bol dokonalý potrebujeme aj záhradný nábytok.

Medzi najobľúbenejší a taktiež najpoužívanejší nábytok do našich záhrad patrí drevený záhradný nábytok. Jeho obľuba je daná hlavne materiálom a to drevom. Drevo je materiál tradičný, kvalitný a praktický. Drevený záhradný nábytok sa hodí do každej záhrady, je veľmi príjemný na dotyk a vyrába sa vo veľkom množstve druhov a štýlov. V našich podmienkach sa vyrába drevený záhradný nábytok z mäkkého smrekového dreva alebo z tvrdšieho bukového či dubového dreva. Zo zahraničia sa k nám dováža nábytok z teaku a exotických drevín a to predovšetkým  a akácie. Vždy je tu však potreba tento nábytok z dreva ošetrovať a udržiavať aby ho nepoškodili vonkajšie vplyvy a počasie. Jeho ošetrovaním sa podstatne zvýši životnosť a zostane zachovaný vzhľad. Na cudzokrajné dreviny sa musí používať špeciálny ošetrovací olej.

Ratan sa radí taktiež ku drevinám, pochádza z lian a slúži na výrobu košov a nábytku. Umelý ratan sa stal v posledných rokoch tiež obľúbeným artiklom. Je obľúbený kvôli jeho vzhľadu, ktorý je v podstate na nerozoznanie od prírodného ratanu. Veľkou výhodou je, že odoláva lepšie vplyvom počasia a preto sa lepšie hodí do záhrady či na terasu ku vášmu domu. Kvalitný umelý ratan, niekedy aj technoratan je skoro dokonalou kópiou prírodného ratanu a preto ho možno odporučiť aj pre toho najnáročnejšieho zákazníka. Nábytok z umelého ratanu je veľmi pohodlný a skvele odoláva poveternostným vplyvom, umelý ratan je odolný voči dažďu a vzdušnej vlhkosti. Takémuto materiálu nevadí ani slniečko, UV žiarenie alebo prach. Umelý ratan možno bez obáv použiť pod šírym nebom ale nezklame ani v interiéri, zimnej záhrade či na terase.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *