Cítite sa vyčerpaní aj po spánku? Môže to byť preto, že ste ho nemali dostatok alebo preto, že kvalita vášho spánku nebola dostatočne dobrá. V každom prípade budete musieť v tejto situácii čeliť dňu bez primeranej energie. Nepríjemné na tom je, že takýto nepokoj môže dokonca ovplyvniť vašu náladu a kognitívne funkcie. Aby ste sa tomu vyhli, je nutné odstrániť dôvody, ktoré sa pod nekvalitný alebo krátky spánok najviac podpisujú.

Faktorov je viac, tak sa poďme s nimi spoločne zoznámiť, aby sme ich mohli čím skôr z nášho života pre zlepšenie spánku raz a navždy odstrániť.

Dávajte si pozor na to čo konzumujete

Akokoľvek kvalitný matrac môžete mať, ak si neskoro večer pred vstupom do postele doprajete nezdravé a ťažké jedlo, nikdy sa dobre nevyspíte. Aby ste to zmenili k lepšiemu, skúste zmeniť nielen množstvo porcií vo večerných hodinách, ale aj obsah pokrmov.

Jedlá bohaté na bielkoviny vám dodajú energiu a pomôžu vám zostať v bdelom stave, zatiaľ čo jedlá bohaté na sacharidy vám môžu spôsobiť ospalosť. Svojmu telu môžete pomôcť správnemu spánku aj tým, že budete proteíny konzumovať počas obeda namiesto toho, aby ste ich jedli pri večeri. To vás môže popoludní udržať sýtych a nabitých energiou a zároveň pripraviť vaše telo na dobrý nočný spánok.

Investujte do kvalitnej zvukovej izolácie stien v byte

Veľmi častým dôvodom nekvalitného a prerušovaného spánku môže byť aj hluk. Situácie, kedy sa niekoľko hodín pred zvonením budíka zobudíme a nemôžeme zaspať, poznáme asi všetci. Pomerne častou príčinou nočného prebúdzania sú okolité hluky, ktoré je treba odstrániť.

Utesnené okná v rušnom meste a kvalitná zvuková izolácia stien v byte je preto základ domova, v ktorom sa dobre spí a naberá energia na ďalší náročný deň.

Pred spaním sa tiež uistite, že vaša spálňa je čistá a útulná, aby ste si mohli nočný odpočinok dokonale užiť. Navyše, ak pracujete doma, nepoužívajte svoju spálňu ako provizórnu domácu kanceláriu.

Dajte sa do poriadku po duševnej stránke

Ak máte inštaláciu zvukovej izolácie stien v byte s pomocou profesionálnej akustickej peny za sebou a chcete sa pripraviť na dobrý spánok, dajte do poriadku aj svoje duševné zdravie. Úzkosť, depresia a iné psychické problémy môžu výrazne ovplyvniť kvalitu vášho spánku. Iné stavy, ako je nespavosť a spánkové apnoe, môžu tiež spôsobiť chronickú depriváciu spánku. Na zlepšenie duševného zdravia môžete využiť rôzne meditačné techniky, pomôcky, bylinky z prírody, ale aj rady odborného lekára.

Čím menej negatívnych myšlienok bude vašu myseľ zaneprázdňovať, tým lepšie sa budete vo svojom živote celkovo cítiť.

Zdroj obrázka: Phoenixns/Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *