Zakúpenie detskej postieľky je dôležitým okamžikom v živote každej rodiny.

Pri výbere postieľky by sme mali zohľadniť viaceré aspekty, ako je bezpečnosť, funkčnosť, zdravotná nezávadnosť, ľahká manipulácia a samozrejme aj príjemný vzhľad.

Mnohí rodičia volia postieľku podľa rôznych ozdôb, hrkáliek a hračiek, ktoré visia nad postieľkou, ale pre zdravý vyvoj dieťatka je najdôležitejšia samotná postieľka a kvalitný matrac na ktorom bude dieťa ležať.

Detská postieľka by mala spĺňať všetky podmienky zdravotnej nezávadnosti. Takými sú aj postieľky vyrobené z prírodného materiálu, akým je drevo a sú ošetrené bezfarebnýmn ekologickým lakom, prípadne natreté ekologickou farbou.

Postieľky majú zväčša 3 polohy roštu, ktorý je možné posúvať s vekom dieťaťa a niektoré majú funkciu odnímania niekoľkých latiek z bočného dielu postieľky. Vzdialenosť medzi latkami musí byť podľa predpisov pre bezpečnosť detí. Niektoré postieľky ponúkajú zaujímavé riešenia, možno ich rozložiť na klasickú posteľ a postieľka tak rastie s dieťaťom.

Dôležité je aj umiestnenie postieľky. Nevhodne postavená postieľka môže mať na dieťa negatívny vplyv. Posteľ by sa mala nachádzat v silovom poli miestnosti pri súvislej stene čo najďalej od okna a dverí. Keď má dieťa problém so spánkom môže to byť aj signál, že postieľka je nesprávne umiestnená.

Vyberte svojim najmilším kvalitnú a bezpečnú postieľku a podporte ich zdravý vývoj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *