Vodovodné batérie v interiérovom dizajne ešte donedávna veľkú úlohu nezohrávali, čo sa však veľmi rýchlo zmenilo, pretože dnes sa v podstate kladie dôraz na každý jeden detail priestoru. Pri vodovodných batériách je však problém v tom, že ich stav, krása a životnosť sú ovplyvnené vysokou záťažou častého používania, ako aj pôsobením vody a vlhkosti, s ktorými prichádza do neustáleho kontaktu. Aj napriek tomu je však možné životnosť a krásu vodovodnej batérie určitými spôsobmi zachovať.

Ak preto chcete, aby boli vaše vodovodné batérie odolnejšie, čo na druhú stranu predstavuje obrovskú úsporu peňazí, máme pre vás niekoľko rád, ktorých sa oplatí pri ich využívaní držať.

Nepodceňujte žiadne úniky vodovodnej batérie

Každá jedna kvapka vody mimo systému vodovodnej batérie môže predstavovať výrazné zníženie kvality a skrátenie životnosti vodovodnej batérie. Takmer na celom území naše krajiny máme pitnú vodu s vysokým obsahom vápnika, ktorý pri dlhodobom pôsobení znehodnocuje všetky časti a mechanizmy, s ktorými prichádza batéria do kontaktu.

Pri výbere novej vodovodnej batérie si preto dobre všímajte jej kvalitu spracovania a najmä tesnení, ktorými disponuje. V opačnom prípade, by vlhkosť, ktorú batéria uvoľňuje, mohla korodovať telo batérie a poškodiť jej príslušenstvo.

Ak podceníte tesnenie a necháte pôsobenie vodného kameňa bez dozoru, zničí to nielen vzhľad vašej batérie, ale tiež povedie k upchatiu odtokov, čím sa stáva batéria prakticky nefunkčná.

Výmena v rámci dlhoročnej záruky kuchynskej batérii prospeje

Väčšina špičkových kuchynských batérií sa dodáva s dlhoročnou zárukou, čo je veľké plus. Výmena dielov batérie v správnom čase predĺži jej životnosť o niekoľko mesiacov či rokov. Ideálne tiež je nechať si tieto dôležité časti kuchyne alebo kúpeľne v pravidelných intervaloch skontrolovať certifikovaným inštalatérom. Profesionál dokáže rýchlo odhaliť skryté problémy, ako sú netesnosti, upchaté odtoky, korózia atď., a ušetrí vám veľa problémov v budúcnosti a udrží vaše vodovodné batérie stále ako nové.

Nezabudnite na pravidelné čistenie a údržbu

Nie všetci si ale môžu vždy dovoliť pozvať na riešenie problému odborníka, preto je najlepšie myslieť na prevenciu v podobe pravidelnej údržby. Usadeniny tvrdej vody vo filtri batérie môžu znížiť tlak vody a tiež z dlhodobého hľadiska vnútorne poškodiť vašu batériu.

Väčšina prietokov a filtrov vodovodných batérií sa dá tiež ľahko odpojiť a namočením do octového roztoku cez noc ľahko husté usadeniny odstrániť.

Zdroj obrázka: prph.photo/Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *