Spájanie s prírodou sa čoraz viac odzrkadľuje aj v zariaďovaní našich interiérov, pretože tento vzťah človeku poskytuje mnohé výhody. Možno aj preto sa snažíme svoje okolie vybaviť si materiálmi, ktoré sú nielen kvalitné, ale aj mimoriadne vkusné. Platí to aj v prípade prepojenia dvoch podlaží schodiskom, ktoré je z dreva.

Drevené schody sú mimoriadne pevné, vydržia, nepotrebujú častú údržbu, dokonale sa prispôsobia každému priestoru a svojím špecificky prirodzeným vzhľadom vytvárajú v interiéru správnu atmosféru. Poďme sa na výhody tohto nadčasového prepojenia podlaží v dome pozrieť podrobne a možno sa nimi inšpirujete k jasnému výberu.

Schody do domu z najodolnejšieho materiálu

Nepotrebujeme byť stavebným inžinierom alebo architektom na to, aby sme vedeli, že drevo je  pevný a odolný materiál, vďaka čomu sa hodí aj na ťažké a nosné konštrukcie. Aj keď sa vám to na úvod bude možno javiť ako veľká investícia, moderné schody do domu z dreva vám vydržia v kombinácii so správnou údržbou celý život.

Vyžadujú si minimálne čistenie

Spomínaná údržba nie je vôbec časovo ani finančne náročná. Na rozdiel od iných materiálov, sa dá drevo veľmi jednoducho čistiť a udržiavať v pôvodne dobrom stave. Po kompletnom nalakovaní a obrúsení stačí vždy nečistoty a prach len utrieť. Väčšie znečistenie sa dá nanovo prebrúsiť alebo nalakovať a schodisko vyzerá ako nové.

Zmenia atmosféru domova k lepšiemu

Výhodou drevených schodísk je, že prinášajú pocit prírody aj dovnútra pre prirodzenejší dizajn interiéru. Aj keď je vaše základné schodisko z betónu, s pomocou špeciálnych nášľapov na schody sa dá premeniť na krásne drevené.

Drevo je mimochodom materiál, ktorý môže zvýšiť koncentráciu záporných iónov v interiéri, vďaka ktorým sa cítime lepšie. Drevené schodisko tiež poskytuje ilúziu väčšieho priestoru, pretože je praktické a jednoduché.

Na dreve je niečo, čo dodáva domovu ohromujúci prírodný vzhľad. Vďaka svojim prírodným farbám a detailom dreva, jeho výraznej kresbe a krásnym odtieňom od svetložltej po tmavohnedú, je drevo ideálnym materiálom na výrobu jedinečných kúskov pre váš domov. Drevené schody môžete tiež bez námahy kombinovať aj s inými materiálmi a vytvoriť si z nich ústredný dizajnový prvok domova.

Zdroj obrázka: Chuchawan/Shutterstock.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *