Patrí k najvyťaženejším miestnostiam v dome, pretože v nej robíme takmer všetko. Relaxujeme,  vychutnávame si obľúbené pokrmy, spájame sa s rodinou a bavíme našich hostí. Obývacia izba tiež patrí k priestorom, ktoré nás najviac reprezentujú a každá jedna návšteva si ich všimne. Zariadiť si však svoj domov na základe určitých pravidiel funkčnosti a estetiky nie je pre každého v dnešnej dobe jednoduché. Času ani peňazí nie je nazvyš.

Avšak, to, že je doba náročná, ešte neznamená, že musíte na svoje plány zabudnúť. Existuje niekoľko veľmi jednoduchých krokov, pomocou ktorých môžete túto miestnosť premeniť na luxusný stredobod celej nehnuteľnosti. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako na to.

Oslovte interiérové štúdio

Ak máte na to čas aj financie, môžete vynovenie obývacej izby bez starostí vyriešiť s pomocou moderného interiérového štúdia Bratislava, s ktorým sa k novému domovu dopracujete profesionálne a čo najrýchlejšie. So správnou kombináciou farieb, materiálov, nábytku a doplnkov si odborníci poradia najlepšie a váš interiér bude moderný stále, takže už nič nebudete musieť meniť.

Aktualizujte povrch stien v interiéri

Ak to chcete skúsiť svojpomocne, začnite povrchom stien. Jedným z najjednoduchších spôsobov premeny, je nový povrch stien v interiéri. Nemusí to byť len nový odtieň farby, ale tapeta s originálnym vzorom.

Vyberte si farby a vzory, ktoré sú dostatočne výrazné na to, aby pozdvihli ústredný bod miestnosti. Týmto bodom je časť priestoru obývacej izby, ktorú pri vstupe do nej vidíte ako prvú. Ak preto chcete, aby vynikol, skúste ho vyzdobiť originálnou tapetou alebo obkladom. Veľmi jednoducho to môžete vyriešiť aj s podlahovou krytinou, ktorou sa dá stena obložiť a pôsobí to naozaj štýlovo a vkusne. Nezabudnite pritom na okolitý nábytok, aby všetko spolu pekne ladilo.

Využite silu svetla

Základom luxusnej modernej obývačky je svetlo. Vneste preto do tohto interiéru ďalšiu drámu pomocou dekoratívneho osvetlenia. Urobte si podmanivú obývačku so stojacou lampou alebo elegantným lustrom. Vyberte si závesné svietidlá, ktoré osvetlia vašu pohovku a koncový stolík. Nezabudnite aj na okná, cez ktoré sa do interiéru dostane to najlepšie prirodzené denné svetlo.

Pohrajte sa s nábytkom a jeho reorganizáciou

Niekedy na veľkú zmenu postačí aj malá revízia. Aby ste preto zlepšili dizajn vašej obývačky, urobte si prehľad aktuálneho vybavenia a zredukujte počty na kúsky, ktoré sú stále trendové. Nezabudnite aj na dôležitý fakt, ktorým je nutná vzájomná komunikácia jednotlivých doplnkov.

Pridajte zeleň

Ak chcete premeniť priestor obývacej izby na niečo nové, vkusné a príjemné, umiestnite do priestoru zelené izbové rastliny. Rozmiestnenie zelene robí miestnosť okamžite osviežujúcou a spája vás s prírodou. Prítomnosť zelených izbových kvetov tiež zlepšuje kvalitu vzduchu v miestnosti a pôsobí na vašu psychiku upokojujúco. A čo je najdôležitejšie, izbové kvety nie sú veľkou investíciou.

Vymeňte koberec

Jednoduchou zmenou k lepšiemu môže byť aj nová podlaha. Presnejšie koberec, ktorý nestojí veľa a môžete si ho vybrať v akomkoľvek rozmerovom, vzorovom i farebnom prevedení. Koberec môže tiež pomôcť definovať vašu oblasť rozhovoru a zvýrazniť pohovku, čím dodá vašej obývačke okamžitý dizajnový výraz. Vyberte si farby a vzory, ktoré sa vám páčia, ale dávajte pozor, aby ste nepreťažili priestor. Hrajte s rôznymi umiestneniami kobercov v závislosti od témy, ktorú chcete dosiahnuť.

Podobný efekt majú aj záclony a závesy, zrkadlá, vankúše a iné dekoratívne doplnky, ktoré si len stačí vybrať a správne nakombinovať.

Zdroj obrázkov:

1.Followtheflow/Shutterstock.com

2.Followtheflow/Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *